Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców województwa Podlaskiego

Województwo Podlaskie, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zaprasza mieszkańców do udziału w bezpłatnych szkoleniach realizowanych w ramach projektu “Cyfrowe Podlaskie”.

Więcej informacji: https://cyfrowepodlaskie.wrotapodlasia.pl/

Więcej...

Światowy dzień zdrowia 2021

7 kwietnia 2021 obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Nasz świat nie jest równy. Jak pokazała pandemia COVID-19, niektórzy ludzie są w stanie żyć zdrowiej i mają lepszy dostęp do usług zdrowotnych niż inni - tylko dlatego, że urodzili się, żyją, pracują i starzeją w różnych częściach świata.

Dlatego hasło tegorocznego światowego dnia zdrowia „Budujemy bardziej sprawiedliwy i zdrowszy świat” ma zwrócić uwagę na to, że te nierówności nie są nowe. Mimo że na świecie nastąpiła poprawa średniego poziomu zdrowia i oczekiwanej długości życia oraz zmniejszenie przedwczesnej śmiertelności, to korzyści te nie są odczuwane równo przez wszystkie społeczeństwa. Różnice obserwuje się również u ludzi w każdym wieku, od wczesnych lat do końca życia.

Na całym świecie rodziny walczą o związanie końca z końcem niewielkimi dochodami dziennymi. Mają gorsze warunki mieszkaniowe i wykształcenie, mniejsze możliwości zatrudnienia, doświadczają większej nierówności płci. Mają często ograniczony dostęp do bezpiecznego środowiska, czystej wody, powietrza, usług zdrowotnych i bezpieczeństwa żywnościowego lub nie mają ich wcale. Prowadzi to do niepotrzebnego cierpienia, choroby  (możliwej do uniknięcia w innych warunkach), a w końcu przedwczesnej śmierci. Szkodzi naszym społeczeństwom i gospodarkom.

Jest to niesprawiedliwe i można temu zapobiec. Dlatego Światowa Organizacja Zdrowia wzywa liderów do zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, kiedy i gdzie ich potrzebują.

źródło: https://www.gov.pl/web/psse-opole/swiatowy-dzien-zdrowia-2021

Więcej...

Punkt szczepień przeciwko Covid-19

SPZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach informuje że od dnia 9 lutego 2021r. rozpoczyna populacyjne szczepiania ochronne przeciwko Covid-19. Utworzony został punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Więcej...

Światowy Dzień Fizjoterapii

W dniu 8 września obchodzimy Światowy Dzień Fizjoterapii.

 

Został on ustanowiony w 1996 roku przez Światową Konfederację Fizjoterapii, zrzeszającą fizjoterapeutów z 111 krajów.

Światowy Dzień Fizjoterapii ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat kluczowej roli, jaką spełnia fizjoterapia w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu  i chorób wewnętrznych.

 

                     Z  tej okazji składam gorące życzenia wszystkim fizjoterapeutom Ośrodka Rehabilitacji  w Suwałkach, dobrego kontaktu z Pacjentem, o którego dobro przede wszystkim dbamy, satysfakcji z pracy zawodowej, by jej efekty przynosiły Naszym podopiecznym ulgę i pomoc, a Was motywowały do dalszego rozwoju.

 

                                                                                                                                                                            Dyrektor

                                                                                                                                                                          Irena Łukaszuk

Więcej...

#gaszynchallenge w SP ZOZ Ośrodku Rehabilitacji w Suwałkach

SP ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach dziękuje za nominacę i przyłącza się do akcji #gaszynChallenge pompujemy dla Hani, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni – SMA 1;

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji:

  1. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach,
  2. Przedszkole nr 2 w Suwałkach,
  3. Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Suwałkach.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zbiórce  : https://www.siepomaga.pl/hania

 

Więcej...

UWAGA PETENCI

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, prośby o udostępnienie ksero dokumentacji medycznej przyjmowane będą  drogą elektroniczną na adres e-mail: or@spzozor.pl lub telefonicznie (87) 563 28 89,

w godzinach od 9 do 14.

 

Jednocześnie informujemy, iż termin odbioru kserokopii dokumentacji medycznej zostanie ustalony w wyżej wymieniony sposób.

Więcej...