Światowy Dzień Fizjoterapii

Z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii, Dyrekcja SPZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach pragnie złożyć najszczersze życzenia wszystkim Fizjoterapeutom oraz ich Rodzinom. Dobrego kontaktu z Pacjentami, o których dobro dbacie, zadowolenia i satysfakcji z pracy zawodowej, by przynosiła Waszym pacjentom ulgę i pomoc.

Więcej...

31 maja - Światowy Dzień bez Tytoniu

Dnia 31 maja obchodzony jest "Światowy dzień bez Tytoniu". Tegoroczne obchody będą przebiegać pod hasłem: "Tytoń i zdrowie płuc". Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na rolę płuc w organiźmie człowieka oraz podniesienia świadomosci społeczeństwa na temat zdrowotnych skutków używania tytoniu i narażania na bierne palenie w kontekście funkcjonowania układu oddechowego.

Więcej...

Swiatowy Dzień Zdrowia 2019

"Popularyzowanie Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej z uwzględnieniem podstawowej opieki zdrowotnej" to hasło Światowego Dnia Zdrowia w 2019 r.

 

Więcej...

Dzień Kobiet

"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet życzy Dyrektor SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

 

Więcej...

23 luty - Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Depresja to choroba, która co roku zbiera duże żniwa. Według Światowej Organizacji Zdrowia , depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób na świecie.

Początek choroby zwykle objawia się smutkiem, przygnębieniem. Często towarzyszą im lęki oraz niepewność. Człowiek staje się coraz bardziej obojętny na otaczającą  rzeczywistość. Oddala się od bliskich. Przestają go interesować problemy życia codziennego.

Kreuje swój własny smutny świat. Depresja to choroba, która nawraca. Jeżeli zauważymy u siebie, bądź u naszych bliskich symptomy choroby, najlepiej od razu udać się do lekarza specjalisty. Jeżeli faktycznie pojawiła się choroba, jest wiele sposobów na  jej wyleczenie. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby.

 

 

Więcej...

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego i aparatury medycznej do diagnostyki w SP ZOZ Ośrodku Rehabilitacji w Suwałkach dofinansowany z dotacji celowej z budżetu państwa.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach zrealizował w miesiącu grudniu 2018 roku zadanie pn. „Zakup sprzętu rehabilitacyjnego i aparatury medycznej do diagnostyki” dofinasowane z  dotacji celowej z budżetu państwa  na ogólną kwotę 453 565,00 zł.

W ramach podpisanej umowy Nr ZD.VII.47/18 dnia 4 grudnia  2018 r. na realizację powyższego zadania Ośrodek Rehabilitacji otrzymał 362 852,00 zł dofinansowania przeznaczonego na zakup sprzętu i aparatury medycznej tj.:

  • aparatu USG do wykonywania badań ze szczególnym uwzględnieniem ścięgien i nerwów szt. 1
  • aparatu EMG sprzęt do badań przewodnictwa nerwów i mięśni szt. 1
  • rotorów przyłóżkowych do ćwiczeń kończyn dolnych  (ćw. wspomagane elektr.) szt. 2
  • rotorów przyłóżkowych do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych (ćw. wspomagane elektr.) szt.2
  • bieżni rehabilitacyjnej (neurorehabilitacja - nauka chodu) do nauki i doskonalenia czynności lokomocji szt. 1
  • urządzenia do wspomagania ruchów czynnych kończyn górnych i dolnych szt. 1
  • stółu do terapii  manualnych ( do metod neurologicznych, regulowany elektrycznie) szt. 1
  • łóżek rehabilitacyjnych z wyposażeniem, z ramą wyciągową do rehabilitacji, (10 kpl.)

 

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz aparatury medycznej do diagnostyki pozwoli na utworzenie nowych stanowisk, zwiększy ilość wykonywanych procedur rehabilitacyjnych, diagnostycznych realizowanych na oddziałach stacjonarnych, oddziałach dziennych oraz w poradniach SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach.

Więcej...

Światowy dzień AIDS

1 grudnia 2018 roku przypada ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS. W tym dniu umieszczając czerwoną kokardkę na stronie internetowej, solidaryzujemy się z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS.

Więcej...

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Rok 2018 to Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata.

Więcej...

Jubileusz 25-lecia Ośrodka Rehabilitacji

Jubileusz 25 – lecia, który obchodzimy w tym roku jest bez wątpienia szczególną chwilą dla każdego z nas, kiedy każdy zadaje sobie wiele pytań. Do najczęściej powtarzanych bez wątpienia należą:

- kiedy to minęło?
- co w tym czasie osiągnęliśmy?
- co dalej?


Nie są to hasła marketingowe, księgowe słupki, ani wykresy. To są po prostu szczere odczucia ludzi, którzy są najważniejsi w naszej działalności. Obrazują one dokonania minionych 25 lat. Stosunek do Zakładu, pacjentów oraz wszystkich, często już zapomnianych osób, z którymi dane nam było się spotkać.
 
Korzystając z okazji składam naszym pracownikom serdeczne podziękowania za sumienną i rzetelną pracę, trud i wysiłek włożony w rozwój naszego Ośrodka wraz z życzeniami dalszych sukcesów zawodowych i wszelkiej pomyślności.

                                                                                                                                                               Dyrektor SPZOZ Ośrodka Rehabilitacji

                                                                                                                                                                                  w Suwałkach

                                                                                                                                                                                  Irena Łukaszuk

Więcej...

Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego

W dniu 10 lipca 2018r.  Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach Pani Irena Łukaszuk podpisała umowę na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na rozbudowę Zakładu i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Wartość inwestycji wynosić będzie 5,9 mln zł, kwota dotacji Unijnej to 3,4 mln zł.

Projekt zakłada rozwój kompleksowych usług rehabilitacyjnych poprzez przebudowę i rozbudowę infrastruktury placówki oraz zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, co przyczyni się do zwiększenia dostępności i jakości usług zdrowotnych.

 

Więcej...

Informacja o wyznaczeniu Inspektora Ochrony Danych w SPZOZ Ośrodku Rehabiliacji

Z dniem 25 maja 2018r.zgodnie z artykułem 158 ustawy z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych Pan Jacek Sokołowski pełniący funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji stał się Inspektorem Ochrony Danych w SPZOZ Ośrodku Rehabilitacji w Suwałkach:

Adres email: informatyk@spzozor.pl

Więcej...

Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki wszystkim Mamom życzymy wszystkiego co najpiękniejsze; Uśmiechu na twarzy, miłości oraz radości ze swoich pociech.

Więcej...

Święta Wielkanocne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja" życzy Dyrekcja SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach


Więcej...